Afryka

Kawa z Afryki

Afryka uznawana jest za miejsce narodzin kawy, a kawy z Afryki - za produkty o bardzo wysokiej jakości. Doceniają je zwłaszcza osoby, które zajmują się kawą profesjonalnie, a także kawosze - amatorzy, którzy są miłośnikami owocowo-kwiatowych nut .
Cytrusy, owoce i jaśmin to najczęściej występujące smaki, których możesz spodziewać się po kawie z Afryki. Próbując różnych afrykańskich kaw, spotkasz się też z nutami herbacianymi, brzoskwiniowymi, morelowymi, truskawkowymi, karmelem, czarnym bzem, bergamotką, czarną porzeczką, wiśnią, jagodą, winogronami, jeżynami czy kwiatami bzu. Lista jest długa i interesująca, co nie ułatwia wyboru.
Jeśli preferujesz napój o niskiej goryczce, niskiej lub średniej kwasowości i dużej słodyczy, wybierz kawę z Etiopii. Jeśli lubisz kawy naturalnie owocowe, o zdecydowanej kwasowości, ale też wyraźnej słodyczy, świetnym wyborem będzie kawa z Kenii. Miłośnikom nut czekolady, rodzynek, brzoskwini i daktyli, a także dość wyraźnej kwasowości, polecamy kawy z Tanzanii. Zwróć też uwagę na kawę z Burundi, gdzie istnieją doskonałe wysokogórskie uprawy arabiki o głębokim, wyważonym, a jednocześnie delikatnym smaku.
Którą kawę z Afryki wybrać? Wszystko zależy od twoich upodobań. Dlatego naszym klientom polecamy eksperymenty i kawową eksplorację tego ogromnego kontynentu - w ten sposób znajdziesz swoją ulubioną kawę.

Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 7

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista
Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 7

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista