Ice tea to herbaciany hit i idealna propozycja na lato! Dzięki swojemu delikatnemu smakowi oraz właściwościach orzeźwiających świetnie nadaje się na upalne dni.
Co ważne, ice tea przyrządzisz błyskawicznie. Możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy, klasyczny, polega na zaparzeniu wybranej herbaty, którą po przelaniu przez filtr lub sitko chłodzimy w lodówce. Drugi sposób to zalanie suszu herbacianego zimną wodą i wstawienie go na kilka godzin (najlepiej na noc) do lodówki. Rano filtrujemy herbatę i możemy cieszyć się domową ice tea!
Nieważne, w jaki sposób zaparzysz swoją ice tea, warto podawać ją z lodem albo z dodatkami. My proponujemy dodatek mrożonych owoców i mięty - taka ice tea smakuje pysznie i orzeźwiająco!
Jaką herbatę wybrać do ice tea? Polecamy w szczególności mieszanki owocowe oraz kompozycje zawierające zieloną herbatę lub rooibos, które doskonale smakują na zimno.