Ameryka Środkowa

Kawa z Ameryki Środkowej

Kawa z Ameryki Środkowej ma bardzo zróżnicowany smak, co wynika ze zróżnicowanego terroir, czyli warunków geologicznych i klimatycznych poszczególnych upraw. W naszym sklepie oferujemy kawę z Gwatemali, Kostaryki, Hondurasu i Nikaragui.
Kawa z Gwatemali ma zazwyczaj wyraźną kwasowość, a zarazem dobrze zarysowaną słodycz. Wyczuć w niej można owoce, nuty ostrych przypraw, a czasami również karmelu i kokosa. Najpopularniejsze odmiany to Bourbon, Typica, Catuai, Caturra, Hard Bean, Camaleon i Huehuetenango.
Miłośnicy kawy z Kostaryki cenią ją za dobrze zbalansowany, pełny i głęboki smak oraz niską kwasowość. Królują w niej nuty czekolady, owoców cytrusowych i orzechów. Niska kwasowość cechuje również kawę z Hondurasu. Ma ona złożony profil smakowy, w którym wyczuć można cytrusy, brzoskwinie, śliwki, morele, karmel, wanilię, kakao i orzechy.
Interesująca jest także kawa z Nikaragui - zbalansowana, o delikatnej słodyczy i umiarkowanej kwasowości, którym towarzyszą nuty karmelu, truskawek, jabłek, brzoskwiń i owoców cytrusowych.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 9

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista
Filter
Ustaw kierunek malejący

Produkty 9

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista