Cold Brew

Cold brew to orzeźwiający sposób przygotowania kawy na upalne dni, chociaż nie tylko - własnej roboty kawa na zimno to doskonały naturalny zamiennik dla popularnych napojów energetyzujących.

Cold Brew jest przygotowywany przy użyciu zimnej wody, a czas ekstrakcji wynosi co najmniej dwanaście godzin. Już sama nazwa mówi nam, że nie parzy się gorącą wodą, ale ekstrahuje w zimnej wodzie przez kilkanaście godzin. Zawiera około 70% mniej i substancji gorzkich i kwasowych niż kawa parzona gorącą wodą, a smakuje naprawdę owocowo i orzeźwiająco.


Czego potrzebujesz do przygotowania kawy?

Niezbędne:

  • Kawa, najlepiej jasno lub średnio palona, 100 g
  • Zaparzacz do Cold Brew lub dowolny pojemnik szklany np. słoik
  • Lodówka

Zalecane:

  • Młynek do kawy

Jeśli nie masz pod ręką specjalnego zaparzacza do Cold Brew, możesz użyć dowolnego innego pojemnika lub np. słoika. Przykryj go w lodówce folią spożywczą i przefiltruj napar za pomocą zwykłego filtra ręcznego, takiego jak do Hario V60 lub Chemexu.
 
Do parzenia kawy cold brew potrzeba 100 g kawy i 1 litr zimnej wody. Zalecamy mielenie bardzo grube - grubsze niż do French Pressu.

Wsyp zmieloną kawę do sitka i dopełnij 1 litrem zimnej wody. Upewnij się, że zmielona kawa jest całkowicie zanurzona w wodzie.
 
Zamknij zaparzacz i pozostaw kawę w lodówce na co najmniej 12 godzin. Następnie możesz usunąć sitko z mieloną kawą.

POLECANE PRODUKTY

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów spełniających kryteria.