Kawa Indie Plantation jasno palona

Kawa Indie Plantation jasno palona

Kawa Brazylia Pergamino Sul de Minas jasno palona

Kawa Brazylia Pergamino Sul de Minas jasno palona

Kawa Gwatemala Antigua jasno palona

Już od 16,70 zł

Kawa Gwatemala Antigua to kawa 100% arabika charakteryzująca się pełnym, łagodnym smakiem i lekko dymnym aromatem, przełamanym nutami wanilii i migdałów. Region Antigua nie bez powodu słynie z produkcji doskonałej i cenionej na całym świecie arabiki - mniej więcej co 30 lat żyzna gleba w tym regionie otrzymuje dodatkowe porcje azotu pochodzącego z występujących tam erupcji wulkanicznych. To właśnie sprawia, że jej smak i aromat jest tak niepowtarzalny i wyjątkowy.

Dostępność: W magazynie
Tylko %1 pozostał

Dlaczego kawa z Gwatemali to dobry wybór? Za jej produkcją stoi długa tradycja i bogate, zdobywane na przestrzeni kilku już wieków doświadczenie. Pierwsze kawowce w Gwatemali zostały zasadzone przez jezuitów jeszcze w 1750 roku. Uprawa na dużą skalę zapoczątkowana została natomiast pod koniec XIX wieku, za sprawą osadników niemieckich. Gwatemalska arabika obecnie uprawiana jest zarówno w kilkudziesięciu olbrzymich haciendas, jak i w tysiącach małych fincas (farmach), co sprawia, że jest kluczowym produktem gospodarki krajowej – Gwatemala, z produkcją szacowaną na ok. 0,22 milinów tony kawy rocznie, jest ósmym w kolejności producentem na liście największych światowych producentów kawy.

 

Oferowana przez nas arabika z Gwatemali to wyłącznie kawa świeżo palona. Pożegnanie z Afryką to nie tylko sklep internetowy z wysokiej jakości kawą i herbatą, ale i własna palarnia kawy, dzięki czemu oferowane przez nas produkty mogą pochwalić się najwyższą świeżością – proces wypalania odbywa się na bieżąco, stanowiąc odpowiedź na faktyczne zapotrzebowanie wyrażane w składanych przez naszych klientów zamówieniach.

Więcej informacji
Region Ameryka Środkowa
Gatunek Arabica
Stopień palenia Jasno palona
Rekomendowane parzenie Aeropress, Chemex, Cold Brew, Drip V60, Ekspres przelewowy, French Press, Kawiarka, Tygielek
Dla kogo dla niego, dla niej, do domu, na prezent, na święta
Polecana do picia z mlekiem Nie
Profil smakowy dym, migdały, wanilia

WIEDZA

Uprawa kawy

PALENIE KAWY

Palenie kawy to z jednej strony tradycyjne rzemiosło, z drugiej, to prawdziwa sztuka.

Przeczytaj
Uprawa kawy

MIELENIE KAWY

Ważnym elementem przygotowania udanej kawy jest mielenie. Dobrze zmielona kawa sprawi, że odkryjesz jej smaki i aromaty.

Przeczytaj