Kawa Peru Chanchamayo jasno palona

Kawa Peru Chanchamayo jasno palona

Kawa Nepal Mount Everest

Kawa Nepal Mount Everest

Kawa Kostaryka Tarrazu San Rafael jasno palona

Już od 16,80 zł

Kawa Kostaryka Tarrazu San Rafael to nie bez powodu jeden z kluczowych sprzedażowych hitów Pożegnania z Afryką. Co sprawia, że ta kawa z Kostaryki jest aż tak wyjątkowa i ceniona? Kostaryka to region cieszący się najlepszymi możliwymi warunkami do uprawy kawy, z żyzną wulkaniczną glebą, łagodnym klimatem, dużą wilgotnością i chłodnymi nocami. 

Dostępność: W magazynie
Tylko %1 pozostał

Kawa Kostaryka Tarrazu to jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych gatunków z tego rejonu. Położony na południe od stolicy kraju San Jose region Tarrazu znany jest z uprawy wyśmienitych kaw, cenionych przede wszystkim z uwagi na zrównoważoną kwasowość i naturalnym, orzeźwiający smak orzecha włoskiego czekolady oraz lekkich przypraw. Oferowana przez nas kawa Kostaryka Tarrazu to kawa 100% arabica, pozyskiwana metodą obróbki na mokro.

 

Jak zdecydowana większość kaw oferowanych przez Pożegnanie z Afryką, również ta dostępna jest w 2 różnych stopniach wypalania. Który z nich będzie najlepszy dla ciebie? Kawa Kostaryka Tarrazu jasno palona to idealny wybór dla tych, którzy lubią nieco łagodniejsze smaki – w ziarnach wypalanych w ten sposób stosunkowo najłatwiej wyczuć charakterystyczne dla danego rodzaju kawy nuty smakowe, a naturalne cukry w trakcie wypalania ulegają lekkiemu skarmelizowaniu. Wolisz bardziej wyczuwalną goryczkę? W takim razie kawa Kostaryka Tarrazu ciemno palona ma szanse okazać się strzałem w dziesiątkę. A może Kostaryka Tarrazu średnio palona? Na pewno zachwyci cię wyważonym balansem pomiędzy kwasowością a naturalnymi nutami smakowymi. Kupując u nas, w pakiecie otrzymujesz też najwyższą świeżość – to kawa świeżo wypalana w naszej własnej palarni.

Więcej informacji
Region Ameryka Środkowa
Gatunek Arabica
Stopień palenia Jasno palona
Rekomendowane parzenie Aeropress, Chemex, Cold Brew, Drip V60, Ekspres automatyczny, Ekspres kolbowy, Ekspres przelewowy, French Press, Kawiarka, Tygielek
Dla kogo dla niego, dla niej, dla seniora, do biura, do domu, do gastronomii, na prezent, na święta
Polecana do picia z mlekiem Tak
Profil smakowy czekolada, orzechy włoskie, przyprawy

WIEDZA

Uprawa kawy

PALENIE KAWY

Palenie kawy to z jednej strony tradycyjne rzemiosło, z drugiej, to prawdziwa sztuka.

Przeczytaj
Uprawa kawy

MIELENIE KAWY

Ważnym elementem przygotowania udanej kawy jest mielenie. Dobrze zmielona kawa sprawi, że odkryjesz jej smaki i aromaty.

Przeczytaj