Earl Grey ‘Madame Grey’

Earl Grey ‘Madame Grey’

Pu Erh Śniadanie u Tiffany'ego

Pu Erh Śniadanie u Tiffany'ego

Sencha Żurawina Truskawka Special

Już od 11,00 zł

Ta zielona herbata liściasta to wysokiej jakości chińska sencha z dodatkiem owoców żurawiny i truskawki. Łagodna w smaku, ale z wyraźnie wyczuwalnym owocowym aromatem – idealny wybór dla tych, którzy uwielbiają herbaty zielone aromatyzowane o subtelnych nutach. To w pełni naturalna herbata zielona, pozbawiona jakichkolwiek chemicznych wzmacniaczy smakowych, dodatkowych substancji słodzących czy sztucznych barwników, dzięki czemu jej naturalne właściwości prozdrowotne nie są niczym zaburzane. A jest ich całkiem sporo…

Dostępność: W magazynie
Tylko %1 pozostał

Herbata zielona sencha charakteryzuje się niską kalorycznością, dodatkowo, za sprawą zawartych w niej flawonoidów i kofeiny, przyśpiesza metabolizm i spalanie tłuszczu, dzięki czemu jej systematyczne spożycie zalecane jest osobom pragnącym utrzymać prawidłową masę ciała. Jest też ceniona ze względu na zbawienny wpływ na poziom szkodliwego cholesterolu, jak również ryzyko nadciśnienia, zawału serca, chorób wieńcowych, jak i udaru mózgu.


Jak parzyć senchę w prawidłowy sposób? To nie takie trudne, są tutaj jednak dwie istotne kwestie, których warto byłoby przestrzegać. Jeśli zależy ci na tym, aby w pełni wydobyć smak i aromat tej zielonej herbaty liściastej, koniecznie pamiętaj o odpowiednim czasie i temperaturze parzenia. Zalecany w tym wypadku sposób parzenia to 3-4 min w zagotowanej wodzie, ostudzonej następnie do temperatury 70-80ºC. W trakcie procesu zaparzania listki senchy dość szybko rozwijają się i dwukrotnie zwiększają swoją objętość. Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, zaparzony w ten sposób napar powinien mieć żółty kolor i przyjemny, zrównoważony smaku. 

Więcej informacji
Gatunek herbat zielone z dodatkami
Dla kogo dla niej, dla seniora, do biura, na prezent, na święta
Smaki owoce lasów i sadów

WIEDZA

Uprawa kawy

PALENIE KAWY

Palenie kawy to z jednej strony tradycyjne rzemiosło, z drugiej, to prawdziwa sztuka.

Przeczytaj
Uprawa kawy

MIELENIE KAWY

Ważnym elementem przygotowania udanej kawy jest mielenie. Dobrze zmielona kawa sprawi, że odkryjesz jej smaki i aromaty.

Przeczytaj