Kawa Mieszanka Łagodna

Kawa Mieszanka Łagodna

Kawa Etiopia Banko Gotiti jasno palona

Kawa Etiopia Banko Gotiti jasno palona

Kawa Salwador SHG Morazan jasno palona

Już od 17,80 zł

Arabiki z Salwadoru znane są z dobrego body, stosunkowo łagodnego smaku i niskiej kwasowości. Ten niewielki kraj graniczy z Gwatemalą i Hondurasem i warunki upraw mają wiele wspólnych cech.

Upaliliśmy ją na jasny sposób, dlatego też szczególnie polecamy ją do parzenia metodami przelewowymi, we french pressie lub w domowej kawiarce.

Kawa ta charakteryzuje się pełnym body, niską kwasowością, oraz profilem smakowym obejmującym przede wszystkim kakao, a także cytrusy i orzechy.

Dostępność: W magazynie
Tylko %1 pozostał

Kawę po raz pierwszy zaczęto uprawiać w Salwadorze w XIX wieku, na początku wyłącznie do konsumpcji domowej. W połowie stulecia rząd rozpoczął program zachęt do rozwoju tego sektora udzielając ulg podatkowych, zwolnień ze służby wojskowej dla pracowników plantacji oraz znosząc cła eksportowe dla nowych producentów. Po 1880 roku kawa była już bardzo istotnym produktem eksportowym i stawała się coraz ważniejsza dla gospodarki.

Produkcja kawy kwitła przez cały XX wiek, osiągając swój szczyt pod koniec lat 70. Do 1980 roku kawa była odpowiedzialna za 50% produktu krajowego brutto. Wojna domowa w lat 80tych roku wpłynęła jednak bardzo poważnie na produkcję kawy i spowodowała powszechny spadek plonów i eksportu.

Po wojnie salwadorscy producenci kawy zaczęli inwestować w technologię w gospodarstwach, a także sadzili jej nowe odmiany. Rosnące zainteresowanie kawą zainspirowało powstanie państwowego Instytutu Kawy, a wszystkie te czynniki przyczyniły się do ponownego rozwoju przemysłu kawowego. Od tego czasu produkcja kawy ponownie stała się niezwykle ważnym czynnikiem ekonomicznym w Salwadorze.

Więcej informacji
Region Ameryka Środkowa
Gatunek Arabica
Stopień palenia Jasno palona
Rekomendowane parzenie Aeropress, Chemex, Drip V60, Ekspres przelewowy
Dla kogo dla niego, dla niej, do domu, do gastronomii
Polecana do picia z mlekiem Nie
Profil smakowy cytrusy, kakao, orzechy

WIEDZA

Uprawa kawy

PALENIE KAWY

Palenie kawy to z jednej strony tradycyjne rzemiosło, z drugiej, to prawdziwa sztuka.

Przeczytaj
Uprawa kawy

MIELENIE KAWY

Ważnym elementem przygotowania udanej kawy jest mielenie. Dobrze zmielona kawa sprawi, że odkryjesz jej smaki i aromaty.

Przeczytaj