Sklep z kawą i herbatą z całego świata

POMYSŁ NA PREZENT

Pożegnanie z Afryką – najstarszy sklep z kawą w Polsce.

Pożegnanie z Afryką to sklep z kawą stworzony w 1992 roku, a co za tym idzie – nasze doświadczenie i wiedza to gwarancja starannie wyselekcjonowanej oferty, która sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających kawoszy.

Dlaczego nasz sklep jest wyjątkowy?

W ofercie naszego sklepu z kawą możesz liczyć nie tylko na znane i lubiane klasyki, dostępne również w innych sklepach, ale i wyjątkowe mieszanki, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Co jeszcze sprawia, że internetowy sklep z kawą Pożegnanie z Afryką jest tak wyjątkowy? Posiadamy własną palarnię kawy, dzięki czemu dostępna w naszym sklepie kawa to wyłącznie kawa świeżo palona. Oferowana jest w 3 opcjach wypalania: kawa jasno palona, kawa średnio palona i kawa ciemno palona.

Nasza oferta to najlepsza kawa.

Pożegnanie z Afryką to przede wszystkim internetowy sklep z kawą, zarówno klasyczną, jak i kawami smakowymi, aromatyzowanymi wyłącznie aromatami o możliwie najbardziej naturalnym składzie i pochodzeniu. Kawa pomarańczowa, zachwycająca swoim cytrusowym aromatem? A może kawa miętowa dla amatorów nieszablonowych kompozycji smakowych? Zachęcamy do testowania. Znajdziesz u nas zarówno kawę ziarnistą, jak i kawy mielone dostępne w aż kilku wariantach poziomu zmielenia ziaren, dzięki czemu z łatwością dopasujesz ją do preferowanej przez siebie metody zaparzania.

Pożegnanie z Afryką to również sklep z herbatami.

Preferujesz herbaty czarne a może to raczej herbata zielona już dawno skradła twoje serce? Nasz sklep internetowy z kawą i herbatą zaoferuje ci nie tylko te, ale i wiele innych herbat, zarówno w wariantach klasycznych, jak i ze smakowymi dodatkami. Nie wiesz, którą wybrać? Herbaty dostępne są w kilku różnych gramaturach (50 g, 100 g, 200 g i 500 g) – wybierz kilka interesujących Cię gatunków i smaków i znajdź wśród nich swój herbaciany ideał.

WIEDZA

Uprawa kawy

PALENIE KAWY

Palenie kawy to z jednej strony tradycyjne rzemiosło, z drugiej, to prawdziwa sztuka.

Przeczytaj
Uprawa kawy

MIELENIE KAWY

Ważnym elementem przygotowania udanej kawy jest mielenie. Dobrze zmielona kawa sprawi, że odkryjesz jej smaki i aromaty.

Przeczytaj